

Spin og professionel politisk kommunikation
Kurser
Undervisere på dette kursus

Rasmus Jønsson
Politisk kommentator og partner i Kommunikationsbureauet Ideal.

Jesper Claus Larsen
Jesper har i 25 år beskæftiget sig med befolkningsundersøgelser, vælgeradfærd, politisk kommunikation og kampagne samt interessevaretagelse.
Han var fra 2007 til 2016 analysechef for Socialdemokratiet på Christiansborg og har igennem årene haft ledende stillinger i Post Danmark, Advice og Primetime. I dag er han uafhængig rådgiver med speciale i befolknings- og vælgeranalyse og ejer af virksomheden electica.

Ann Merrit Rikke Nielsen
Ann Merrit Rikke Nielsen er Ph.d.-stipendiat på Københavns Universitet og cand.mag. i dansk og historie. Ann Merrit Nielsen har arbejdet med strategianalyse og rådgivning på bl.a. NEXTWORK A/S og underviser desuden i strategisk kommunikation og diskursanalyse på Københavns Universitet.
Har du et spørgsmål?
Ring eller skriv til en af vores kursuskoordinatorer eller studievejledere, hvis du har spørgsmål eller brug for hjælp.

Merete Ladefoged Breilev
Kursuskoordinator
Du kan selvfølgelig komme i en situation, hvor du må melde afbud.
Læs mere om regler for afmeldingSpecialdesignede kurser
Specialdesignede kurser